Закарпаття визначилося з лауреатами обласних премій у галузі літератури і мистецтва

Закарпаття визначилося з лауреатами обласних премій у галузі літератури і мистецтва

Поширити
[

23 січня в облдержадміністрації відбулося засідання обласного комітету з присудження премій у галузі літератури і мистецтва, на якому було розглянуто й обговорено подання установ культури та мистецтва, творчих спілок, громадських організацій, а також – пропозиції конкурсних відбіркових комісій на здобуття обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2017 рік.

Після розгляду та обговорення було проведено таємне голосування, за результатами якого вирішено присудити:

В галузі літератури – премію імені Федора Потушняка:

– у жанрі прози – Дмитру Кешелі (письменникові, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України) за книгу «Дай сили заплакати»;

– у жанрі поезії – Мар’яні Нейметі (письменниці, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України) за збірку поезій «Йод»;

– у жанрі драматургії – Олександру Горвату (письменникові, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України) за книгу «Серцеструс»; Василю Шкірі (письменникові, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України) за книгу «Ранок вечора мудріший»;

– у жанрі літературної критики і літературознавства – Василю Густі (письменникові, голові Закарпатської організації Національної спілки письменників України, заслуженому працівнику культури України) за книгу «Вклоняюсь колосу й зернині»;

– у номінації «Художній переклад» – Валерії Юричковій (літературознавцю і перекладачу) за переклади «Дмитро Кремінь у дзеркалі художнього перекладу» та «Поезія Петра Скунця у словацькому перекладі Валерії Юричкової», опубліковані в збірниках «Між Карпатами і Татрами».

В галузі музичного і виконавського мистецтва – премію імені Дезидерія Задора:

– у номінації «Композитор» – симфонічному оркестру Комунального вищого навчального закладу «Ужгородський музичний коледж ім.Д.Задора» Закарпатської обласної ради (керівник – заслужена артистка України Вікторія Цанько) за концертну програму «Viva students»;

– у номінації «Художній колектив» – естрадно-духовому оркестру Комунального вищого навчального закладу «Ужгородський музичний коледж ім.Д.Задора» Закарпатської обласної ради (керівник – заслужений артист України Ференц Томич) за концертну програму «La Grande Parade»;

– у номінації «Соліст, дует, тріо» – Яні Садварій (заслуженій артистці України, солістці Комунального закладу «Заслужений академічний Закарпатський народний хор» Закарпатської обласної ради) за сольну концертну програму «Ой беру я ягудки…»;

– у номінації «Музикознавець» – Олені Юрош (викладачу Ужгородської дитячої музичної школи №1 ім.П.Чайковського, кандидату педагогічних наук) за музикознавчу працю «Ужгородська дитяча музична школа №1 ім.П.Чайковського: віхи становлення».

В галузі театрального мистецтва – премію імені братів Євгена та Юрія-Августина Шерегіїв:

– у номінації «Режисерсько-постановочна група» – режисерсько-постановочній групі Комунального закладу «Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв» Закарпатської обласної ради (у складі режисера-постановника, заслуженого артиста України Михайла Фіщенка, художника-постановника Віри Степчук, балетмейстера-постановника Дмитра Сньозика) за виставу «Круті віражі» за п’єсою Е.Ассу;

– у номінації «Актору – за найкраще втілення художнього образу сценічного героя» – Любомиру Гелясу (актору Комунального закладу «Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв» Закарпатської обласної ради) за ролі Доні у виставі «Вільні метелики» та Царя у виставі «Дивовижна пташечка»;

– у номінації «Актрисі – за найкраще втілення художнього образу сценічного героя» – Вікторії Варзі (актрисі Комунального закладу «Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв» Закарпатської обласної ради) за роль Дихи у виставі «Задуши мене в обіймах» за п’єсою А.Несина та за роль Мами у виставі «Вільні метелики» за п’єсою Л.Герша;

– у номінації «Актору – за найкращу акторську роль у виставі для дітей» – Андрію Опіоку (актору Комунального закладу «Закарпатський академічний обласний театр ляльок» Закарпатської обласної ради) за роль Лиса у виставі «Фарбований лис» за мотивами казки І.Франка; Миколі Слов’янину (артисту балету Комунального закладу «Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв» Закарпатської обласної ради) за роль Підгенерала у виставі «Дивовижна пташечка» за творами І. та Я.Златопольських;

– у номінації «Критик-театрознавець» – Олегу Зайцеву (заступнику директора Комунального закладу «Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв» Закарпатської обласної ради) та Людмилі Поповій (члену Закарпатської організації Національної спілки театральних діячів України) за монографію «Художник театру Емма Зайцева».

В галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – премію імені Йосипа Бокшая і Адальберта Ерделі:

– у  номінації живопису «За найкращий традиційний реалістичний твір» – Василю Вовчку (художнику-живописцю, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за твір «Ужгород святковий»;

– у номінації живопису «За найкращий новаторський твір» – Тарасу Усику (заслуженому художнику України, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за твір «Їхав козак за Дунай…»;

– у жанрі станкової графіки – Василю Палу (художнику-графіку, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за диптих «Потрібен діалог»;

– у жанрі прикладної графіки – Василю Когутичу (художнику-графіку, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за композицію «Створення гармонії»;

– у жанрі скульптури – Івану Дем’яну (скульптору, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за твір «Готика»;

– у жанрі монументального мистецтва – колективу авторів (у складі Тараса Данилича – народного художника України, Петра Ходанича – члена обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Михайла Ходанича – члена Закарпатської організації Національної спілки художників України) за твір «Іконостас. Церква Успіння Пресвятої Богородиці в с.Дубриничі»;

– у жанрі декоративно-прикладного мистецтва – Олександру Сопільняку (художнику-прикладнику, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за твір «Квартал»;

– у жанрі «Мистецтвознавча праця» – колективу авторів (у складі Івана Небесника – ректора Закарпатської академії мистецтв, професора, кандидата педагогічних наук, заслуженого працівника освіти України, члена Закарпатської організації Національної спілки художників України, Ігоря Луценка – доцента кафедри рисунку Закарпатської академії мистецтв, кандидата мистецтвознавства, члена Закарпатської організації Національної спілки художників України, Аттіли Коприви – доцента кафедри образотворчого мистецтва Закарпатської академії мистецтв, кандидата мистецтвознавства, члена Закарпатської організації Національної спілки художників України) за серію мистецтвознавчих статей, опублікованих у «Віснику Закарпатської академії мистецтв. Ч.9».

Про дату й місце проведення церемонії нагородження переможців буде повідомлено додатково.

Департамент культури Закарпатської ОДА