Футбол: «Шахтар» з розгромом вийшов у півфінал Ліги Європи

Поширити

Донецький «Шахтар» в матчі 1/4 фіналу Ліги Європи розгромив швейцарський «Базель» і вийшов у півфінал турніру, в якому 17 серпня зіграє з італійським «Інтером».

Зустріч в Гельзенкірхені на нейтральному полі стадіону «Фельтенс-Арена» завершилася з рахунком 4:1. Через пандемію коронавiрусу з цієї стадії Ліги Європи команди проводять по одному поєдинку.

Поєдинок номінальні господарі почали чудово. Вже на 2-й хвилині Жуніор Мораес відкрив рахунок. Український бразилець скористався невпевненою грою швейцарського голкіпера, і завершив точним ударом подачу з кутового від Марлоса – 1:0.

Забивши швидкий гол «Шахтар» трохи розслабився, та ледь за це не поплатився. На 12-й хвилині Пулулу увійшов в штрафний, зміг протиснутися між Додо і Степаненком, але у ворота не влучив.

«Шахтар» володів територіальною перевагою, комбінуючи в центрі поля: 73% / 27% на користь українців. «Базель» практично не пресингував підопічних Каштру.

На 23-й хвилині помилка швейцарського захисника коштувала команді другого голу. Ван дер Верфф подарував м’яч Тайсону, той запустив Матвієнка по флангу. Круглий долетів до Марлоса, українець повернув його назад в центр, де Тайсон за допомогою рикошету розстріляв Ніколіча – 2:0.

Футболісти з Донецька впевнено вели гру, пресингуючи суперника і красиво тікаючи в контратаки. Перед перервою дальні удари Маркоса Антоніо і Марлоса ледь не перетворилися в розкішні голи. У першому випадку м’яч влучив у хрестовину. У другому – виручив воротар.

Після перерви українські футболісти не стали відсиджуватися в обороні. «Шахтар» намагався витягнути гравців «Базеля» на свою половину, в результаті утворювався вільний простір, куди моментально направляли атаки «гірники».

Ближче до середини 45-хвилинці швидкості помітно впали. Швейцарці часто не встигали за нашими гравцями, раз по раз порушуючи правила і створюючи паузи в грі.

У двох епізодах «Базель» спробував випросити пенальті, але VAR спрацював без помилки. Замість цього без всякого VAR рефері Майкл Олівер поставив 11-метровий для українців. Алан Патрік зробив рахунок розгромним – 3:0.

У час, що залишився «Шахтар» впевнено контролював хід матчу, довівши його до логічної і заслуженої перемоги, забивши на останніх секундах і четвертий м’яч. Додо втік в контратаку і розстріляв воротаря – 4:0.

На останніх секундах гравці з Донецька розслабилися, пропустивши необов’язковий гол у відповідь – 4:1.

Нагадаємо, що донецький клуб в 1/8 фіналу пройшов німецький «Вольфсбург». Перший поєдинок між цими командами в Німеччині на стадіоні «Фольксваген-Арена» 12 березня завершився з рахунком 1: 2 на користь українців. Матч-відповідь донеччани також виграли (3: 0).